ОТВОРЕН КУТАК КИНЕСКЕ КУЛТУРЕ
Аутор: Марија Владичић, Посљедња измјена: 29.12.2016 у 09:06

У понедељак 26. децембра, уз присуство бројних високих званица, на Филозофском факултету УИС свечано је отворен „Кутак кинеске културе". Ову својеврсну поставку кинеских умјетничких и историјских вриједности, у фоајеу Филозофског факултета отворио је проф. др Радослав Пушић, директор Конфуцијевог института у Београду и редовни професор Одјељења за синологију Филолошког факултета Универзитета у Београду. Својим присуством свечаност су увеличали и политички савјетник у Амбасади НР Кине у Босни и Херцеговини госпођа Ли Ју Ђиен, министар спољне трговине и економских односа БиХ Мирко Шаровић, начелник Општине Пале Бошко Југовић, проректор за студентска питања, културу, спорт и умјетност Универзитета у Источном Сарајеву проф. мр Сандра Ивановић, као и друге званице. Свечаност су уљепшали чланови Хора Филозофског факултета.

У наредном периоду планирано је отварање умјетничких и историјских поставки свих страних филологија које се изучавају на Филозофском факултету, а већ почетком марта наредне године планирано је отварање „Кутка руске културе".